+38 (067) 414-40-04; +38 (050) 309-77-73

Олександр Бєліченко – агроном ТОВ «Технополь-агро»

Ми вже неодноразово говорили про те, що компанія «Технополь» тестує техніку власного виробництва на власних полях. Олександр Бєліченко, агроном ТОВ «Технополь-агро» ділиться досвідом та практичними порадами:

«Техніка компанії «Технополь» не поступається місцем імпортній, аж ніяк. Для аграріїв тут поєднано найважливіше співвідношення ціни до якості. Так, за п’ять років моєї роботи, жодних проблем з технікою не виникало. За цей час кілька стійок лопалося і все. Та ті, хто в темі, розуміють, що це не об’єм. Сервісники, до речі, приїжджають одразу. З цим теж проблем немає.

Що стосується «консервування» техніки, то тут все просто – змазали і поставили, прямо на вулиці, ховати її у приміщення немає сенсу. На відкритому повітрі ніяких проблем з нею немає.

У чому, власне, перевага якісних культиваторів? У період передпосівної підготовки ґрунту, необхідно правильно вирівняти землю і правильно покласти зерно. Плюс – прибрати бур’яни. Це напряму впливає на врожайність. Коли правильно культивуєш, сходи рівномірні, дружні. Аграрії про ці нюанси знають. І культиватори «Технополя» так і працюють.

Часто говорять, що багато проблем виникає з трактористами. Ну, так в усіх, бо ж це людський фактор. Як все відбувається? От приїхала кваліфікована людина, налаштувала техніку, а тракторист потім тягає культиватор. В чому проблема? Десь виїхав на дорогу, зачепив камінь чи коріння дерев на краю поля, людина ж бо не може, бачити, що там під землею. Таке теж буває.

Та питань по техніці – жодних. Все зроблено так, як треба.
Найперший фактор – це правильно вирівняти ґрунт. Тут теж багато моментів. Якість культивації після оранки залежить від того, який плуг орав, чи не нашкодив він полю, чи були виорані рештки. От німецькі плуги роблять це ідеально, після вітчизняних є проблеми. Жодним культиватором, за один раз, ти не зробиш так, як має бути. І знову ж таки, дивлячись, яка посівна культура планується на конкретному полі: пшениця – це одне, соняшник – інше, а з кукурудзою взагалі складно.

Що ж стосується зчіпок виробництва компанії «Технополь», то це взагалі «бомба»! Кращих, на своїй практиці, я не зустрічав.

Тут теж, все залежить від того, у кого які потреби. Так, наприклад, пружинну зчіпку можна пускати по посівах, які щойно зійшли. Пружина забирає бур’янину, а рослина лишається. Але все залежить від того, як її заглибити, вона регулюється. Дивлячись по яких культурах, хто тягає. Це ще один плюс.

А принцип дії роторної борони – дати повітря землі і прибрати бур’ян. Якщо бур’ян в два листочка, то вона його забирає, а як більше, то вже ні. Та всі використовують по-різному.

Проблем з подрібнювачами також немає. Головне запам’ятати, що на поворотах треба скидати швидкість. Зараз маємо модернізований подрібнювач і з ним теж проблем немає. Особливо, по соняшнику, але й по рапсу його тягаємо теж, скрізь чудовий результат. Все чітко. От скосили соняшник, на полі залишилися палки, такими їх не приореш, жоден плуг не зможе переорати, забивається, починаються проблеми. А так заганяєш подрібнювач, все перебиваєш, а потім переорюєш. Ці подрібнювачі просто «агонь».

А культиватор з бочкою (КАС) має свої переваги. В КАСі три форми азоту. Я з його допомогою вношу ґрунтовий гербіцид, в передпосівний період. Одразу культивую і вношу. Що дуже зручно, адже весною купа інших робіт є для обприскувачів. А так ти собі з бочечкою культивуєш і все чудово спрацьовує, ніяких питань немає, а це важливо.

Те, що техніка «Технополь» є абсолютно конкурентоспроможною за кордоном, причому, вже давно, не пусті слова. Головне, щоб людина взяла і на власному досвіді у цьому переконалася. Доки аграрій сам не випробує, ти хоч що хочеш пояснюй і розказуй, не переконаєш. Хоча в Європі трохи по-іншому працюють. А у нас все так: прийшли, пощупали, подивилися. Ага, оце воно! А так, як не хвали техніку, не переконаєш, все треба пробувати на полі».

2018-03-20T08:13:33+00:00